Spor
Giriş Tarihi : 15-07-2021 08:40   Güncelleme : 15-07-2021 08:40

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ZİYARET EDEREK DUALARLA ANDIK

15 Temmuz Şehitlerinden Polis Memuru Turgut Solak Ovabayındır Mahallesi’nde ve Özel Harekat Polisi Mustafa Serin Burhaniye’de mezarı başında dualarla anıldı

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ZİYARET EDEREK DUALARLA ANDIK

15 Temmuz Şehitlerinden Polis Memuru Turgut Solak Ovabayındır Mahallesi’nde ve Özel Harekat Polisi Mustafa Serin Burhaniye’de mezarı başında dualarla anıldı. Vali Hasan Şıldak öncülüğünde gerçekleştirilen kabir ve aile ziyaretlerine İl Protokolünün yanısıra Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu sporcular ve gönüllü gençler ile birlikte katılım sağladı. 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda görevli olan polis memuru Şehit Turgut Solak’ın annesi Şeküre Solak ve babası Hayati Solak, eşi Aynur Solak ve çocukları Beyza ile Alper evlerinde ziyaret edildi. Taziye dileklerinin ardından okunan Kur’ân-ı Kerîm sonrasında ikramını gönüllü gençlerin yaptığı hayır yemeği verildi. Ardından 15 Temmuz 2016’da Ankara Gölbaşı’nda Şehit düşen Özel Harekat Polisi Mustafa Serin’in Burhaniye’de bulunan kabri ve Annesi Fatma Sevcan Serin evinde ziyaret edildi. 
Devletin ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerin haklarının asla ödenemeyeceğini ifade eden İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, “Eğer bugün huzurlu şekilde bu vatan topraklarında yaşıyorsak, şehitlerimizin canlarını seve seve feda etmeleri sayesinde. Devlet ve millet olarak şehitlerimize çok şey borçluyuz. Millet olarak birliğimizi, bütünlüğümüzü, varlığımızı tüm şehitlerimize borçluyuz. Tüm şehitlerimizin ruhları şad oldun. Ailelerine Allah sabırlar versin. Devlet ve millet olarak şehit ailelerimizin her daim yanındayız. Onlar şehitlerimizin bizlere emanetidir. Şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz.” dedi.