Siyaset
Giriş Tarihi : 14-06-2021 16:25   Güncelleme : 14-06-2021 16:25

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ BELGİN UYGUR BANDIRMA’YI MAHALLE MAHALLE GEZDİ: “BİZİM YOLDAŞIMIZ MİLLETTİR”

MİLLETVEKİLİ BELGİN UYGUR, BANDIRMA’NIN KIRSAL MAHALLELERİNİ DE ZİYARET ETTİ

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ BELGİN UYGUR BANDIRMA’YI MAHALLE MAHALLE GEZDİ: “BİZİM YOLDAŞIMIZ MİLLETTİR”

MİLLETVEKİLİ BELGİN UYGUR, BANDIRMA’NIN KIRSAL MAHALLELERİNİ DE ZİYARET ETTİ.

AK Parti Balıkesir Milletvekili, MKYK Üyesi, TBMM Adalet Komisyonu Katip Üyesi ve KEFEKKomisyonu Üyesi Av. Belgin UYGUR, Bandırma’da ziyaretlerde bulundu.

Yeni Ziraatlı, Çakıl, Emre, Dedeoba ve Yeniyenice mahallelerini ziyaret eden UYGUR, tek tekherkesle selamlaştı hal hatır sordu ve taleplerini aldı. Geçtiğimiz günlerde meydana gelenşiddetli yağış ve sel sebebiyle zarar oluşan arazileri yerinde inceleyip geçmiş olsun dilekleriniiletti.

Ziyaretlerle ilgili olarak Milletvekili UYGUR: “Güney Marmara’nın incisi Bandırmailçemizdeyiz. Balıkesir’imizin bütün ilçelerini, bütün mahallelerini ilk günkü aşkla ve şevkledolaşmaya ve gönüllere dokunmaya devam ediyoruz. Bütün hemşerilerimizle birebirilgilenmeye gayret ediyoruz. “ dedi.

Selden zarar gören arazileri inceleme sırasında UYGUR “Sel felaketinin gerçekleştiği günlerdebölge insanımızla, ilçe başkanımızla ve İl Tarım müdürümüzle yaptığımız görüşmelerneticesinde Tarım İl Müdürlüğü ekiplerimiz hasar tespit çalışması yaptı. Tarım arazileri hasargören çiftçilerimizin zararlarının giderilmesi için gerekli makamlarla irtibata geçtik. Durumuntakipçisiyiz. Her zaman köylümüzün, çiftçimizin yanındayız.” dedi.

 

UYGUR, BANDIRMA’DA TKDK DESTEKLİ İŞLETMELERİ ZİYARET ETTİ

Milletvekili UYGUR, Bandırma Edincik’te TKDK desteğiyle kurulmakta olan ekmek fırınınıziyaret edip, işletmenin kurucusu Emine Adıcan’dan kurulum süreciyle ilgili bilgi aldı.Temmuz ayında açılması planlanan ve günlük üretim hedefi 1000 adet ekmek olan fırın,faaliyete geçtiğinde tek seferde 500 adet ekmek çıkartma kapasitesinde olacak.Milletvekili UYGUR “Kadın girişimcilerimizin yaptıkları her işte ne kadar disiplinli ve titizçalıştıklarını bir kez daha gördük. Kadınlarımızın çok güzel işlere imza atarak ekonomimizedoğrudan katkı sağlamasından bir kez daha gurur duydum. İnşallah bu fırının açılışına dakatılacağım. Şimdiden Emine hanıma hayırlı bereketli kazançlar diliyorum” dedi.UYGUR son olarak TKDK Desteğiyle kurulan Yedi Bahçe Zeytincilik’i ziyaret etti ve işletmesahibi Necati Tekin’den bilgi aldı. Balıkesir’de TKDK desteğiyle kurulan çok sayıda işletmedenbiri olan ve aile şirketi olarak kurulan Yedi Bahçe Zeytincilik’te AB Standartlarına uygunmodern sistemlerle zeytin ve zeytinyağı üretimi yapılıp ekonomiye katkı sağlanıyor.

Ziyaretle ilgili olarak UYGUR “Bölge ekonomisine katkısı olan bu ve benzeri tesislerin artmasıiçin devletimiz her türlü desteği vermeye hazır. Yeter ki girişimcilerimiz cesaret etsinler.Tarım şehri Balıkesir’imizde bu tarz işletmelerin çoğalmasını temenni ediyorum. “dediMilletvekili UYGUR’ a ziyaretleri boyunca AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan,Kadın Kolları Başkanı Oya Yücel, Balıkesir Tarım İl Müdürü Erkan Alkan, TKDK İl KoordinatörüMurat Kar, Bandırma Belediye Meclis Üyesi Zeynep Özgün ve AK Parti Bandırma teşkilatmensupları eşlik etti.

Ziyaretlerinin sonunda Milletvekili UYGUR: “Göreve geldiğimiz günden bugüne yılmadan,yorulmadan hep daha güzele ulaşmanın gayretiyle çalışmaya devam ediyoruz.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi ‘Bizim yoldaşımızmillettir. Milletimizle beraber yürüdüğümüz müddetçe bizi yolumuzdan ayırmaya kimseningücü yetmeyecektir.’ Bugün bizleri ağırlayan Bandırma İlçe Başkanımız Mehmet Doğan,Kadın Kolları Başkanımız Oya Yücel ve teşkilat mensuplarımıza canı gönülden teşekkürediyorum” dedi.