Siyaset
Giriş Tarihi : 14-07-2021 21:48   Güncelleme : 14-07-2021 21:48

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ BELGİN UYGUR: “TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE MÜCADELEMİZ SONUNA KADAR KARARLILIKLA SÜRECEK”

“15 TEMMUZ RUHU DAİMA YAŞAYACAKTIR” AK Parti Balıkesir Milletvekili, MKYK Üyesi, TBMM Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEK KomisyonuÜyesi Av

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ BELGİN UYGUR: “TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE MÜCADELEMİZ SONUNA KADAR KARARLILIKLA SÜRECEK”

“15 TEMMUZ RUHU DAİMA YAŞAYACAKTIR”

AK Parti Balıkesir Milletvekili, MKYK Üyesi, TBMM Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEK KomisyonuÜyesi Av. Belgin Uygur, 15 Temmuz hain darbe girişiminin beşinci yıldönümü vesilesiyle TBMM’de birbasın toplantısı yaptı.

Milletvekili Uygur basın toplantısında şunları söyledi:“Devletimize ve milletimize karşı gerçekleştirilen en alçak ve an hain saldırılardan biri olan 15Temmuz darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti.15 Temmuz’daki hain kalkışma; devletimizin işgaline ve yok edilmesine, milletimizin esaret altınaalınmasına yönelik bir ihanet ve terör saldırısıdır. FETÖ Terör Örgütü ve işbirlikçileri tarafındangerçekleştirilen hain kalkışma Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın liderliği, kararlılığı;milletimizin onurlu ve güçlü duruşu ile bertaraf edilmiştir.Aziz milletimiz kenetlenip devletine, demokrasisine, bayrağına, ezanına, istikbal ve istiklaline sahipçıkarak şanlı tarihimiz boyunca olduğu gibi gerektiğinde yenilmez bir kahramana dönüşebileceğinitekrar göstermiştir.

15 Temmuz gecesi göstermiştir ki; hiçbir ihanet ve şer odağı vatan, bayrak ve ezan sevdamızkarşısında duramayacak, milletimiz asla yenilmeyecek, devletimiz asla yıkılmayacaktır.15 Temmuz gecesi milletimize pranga vurmak isteyen; ezanımızı susturmak, bayrağımızı indirmek,demokrasimizi yok etmek isteyen hainler şanlı bir direnişle karşılaştı. O gece milletimiz kadınıyla,erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla destan yazdı. Geride evlatlarını, eşlerini bırakarak sokaklara çıkan, gaziolan, gözünü kırpmadan şehadete yürüyen kadınlarımız da Kurtuluş Savaşının kadın kahramanlarınınmücadelesini aratmayan cesaretleriyle tarih sayfalarına isimlerini yazdırdı.15 Temmuz; vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, aziz milletimizin kararlılığının ve cesaretinin, millibirliğimizin ve beraberliğimizin dünyaya bir kez daha gösterildiği destandır.Şanlı direnişimiz yalnızca; Türkiye’de değil, Dünya Siyasi Tarihinde ’de bir darbeye, bir terör saldırısınanasıl cevap verileceğinin en önemli örneğini ortaya koymuştur.

Vatanımıza ve demokrasimize kastedenler bilsinler ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğanliderliğinde FETÖ Terör Örgütü ile onun işbirlikçileri ile ve bütün terör örgütleri ile mücadelemizsonuna kadar kararlılıkla sürecektir. 15 Temmuz ruhu daima yaşayacaktır. Vatanımıza, devletimize vemilletimize kastedenlere karşı demokrasi nöbetimiz daima devam edecektir.

Güçlü Türkiye yolunda 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için yılmadan, yorulmadan çalışmayadevam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; O gece, Kahramanca verdikleri mücadelede gazilik unvanı ile şereflenenkahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyor, makamların en şereflisi, şehadet makamına ulaşan 251şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. “