Gündem
Giriş Tarihi : 23-04-2021 23:11   Güncelleme : 23-04-2021 23:11

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi: Başkan Yılmaz’dan Bandırma ve Gönen’de 23 Nisan Korteji

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da muhteşem bir kortejle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi: Başkan Yılmaz’dan Bandırma ve Gönen’de 23 Nisan Korteji

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da muhteşem bir kortejle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Bandırma ve Gönen sokaklarında büyük bir kortejle tur atarak çocukları selamlayan Başkan Yılmaz’ı, çocuklar ellerinde Türk Bayrakları ile balkonlarından selamladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evlerinden kutlamak zorunda kalan çocukların ayağına götürdü. Geçtiğimiz yıl Balıkesir merkez ilçelerdeki çocuklarla bir araya gelen Başkan Yücel Yılmaz, bu yıl da Bandırma ve Gönen sokaklarında muhteşem bir kortejle çocuklarla buluştu. Bandırma’da bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Güney Marmara Koordinasyon Başkanlığı önünden başlayan kortejle; motosikletliler ve içerisinde maskotların olduğu, çocuk şarkılarının çaldığı üzeri açık otobüs eşliğinde kırmızı bir vosvosla çocukları selamlayan Başkan Yılmaz, bayram coşkusunu evlerinde yaşayan çocukların sevincine ve heyecanına ortak oldu. Büyük bir kortejle Bandırma ve Gönen turu atan Başkan Yılmaz’ı, balkonlarına çıkarak ellerindeki Türk Bayrakları ile karşılayan çocukların coşku ve mutlulukları gözlerine yansıdı.

BAŞKAN YILMAZ’DAN MESAJ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Başkan Yücel Yılmaz “Bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yıldönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı; ülkesini, milletini ve dünyayı seven, insanlık için çalışan girişimci, vizyonu geniş ve aklın, çağın ve bilimin gereklerine sıkı sıkıya sarılarak çalışan bireyler olarak yetiştirmeyi amaç edindik. Çünkü biliyoruz ki ülkemizin hedeflerini yakalaması, çocuklarımız aracılığıyla attığımız sevgi, barış, çalışkanlık ve başarı tohumları ile mümkündür. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, onun silah ve fikir arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor geleceğimizin çocuklarımız gibi aydınlık, pırıl pırıl ve neşeli olmasını diliyorum.” açıklamasında bulundu.