Spor
Giriş Tarihi : 10-08-2021 18:18   Güncelleme : 10-08-2021 18:18

“BALIKESİR GENÇ ADAT” KURULUYOR

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü himayesinde, Balıkesir Birleşmiş Milletler 75

“BALIKESİR GENÇ ADAT” KURULUYOR

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü himayesinde, Balıkesir Birleşmiş Milletler 75. Yıl Gençlik Merkezi koordinesinde gönüllü gençler ve kurum personellerinden oluşan “Genç Gönüllüler Acil Durum Ve Afet Timi” kuruluyor.
Eğitimlerin birinci aşaması olan 30 Gönüllü genç ve personelin katılımıyla Balıkesir Birleşmiş Milletler 75. Yıl Gençlik Merkezinde AFAD Eğitmeni Özgür Taşkın’nın verdiği Online eğitimlerle başladı.
Kurulacak Genç Gönüllüler Acil Durum ve Afet Timi’ne eğitimler AFAD, Sağlık İl Müdürlüğü ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı uzmanları tarafından verilecek. Gönüllülük esasına dayalı oluşturulacak olan arama kurtarma ekibinde yer almanın ilk koşulu Balıkesir’de ikamet etmek, 18-29 yaş aralığında, sağlık durumu elverişli, herhangi bir bedensel engeli bulunmamak, yükseklik korkusu, kapalı alan korkusu ve kan tutması gibi rahatsızlıkları olmayan Gönüllülerden oluşması.
Afetlere karşı tedbirli olmak, afetlerin ardından yaşanacak kayıpları en aza indirgeyecek gerekli eğitime ve donanıma sahip olmak amacıyla kurulan Balıkesir Genç ADAT üyeleri, alacakları eğitimler sonrasında Balıkesir İlinde veya ülkemizde yaşanabilecek afet gibi felaketlerin öncesi ve sonrasında yapılacak olan çalışmalarda görev alacak.