Eğitim
Giriş Tarihi : 02-07-2021 11:41   Güncelleme : 02-07-2021 11:41

Balıkesir Üniversitesi: BAÜN Spor Bilimleri Fakültesinde “Sporda Çocuk Koruma Eğitimi” Semineri Düzenlendi

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Spor Bilimleri Fakültesinde “Sporda Çocuk Koruma Eğitimi” konulu gelişim semineri düzenlendi

Balıkesir Üniversitesi: BAÜN Spor Bilimleri Fakültesinde “Sporda Çocuk Koruma Eğitimi” Semineri Düzenlendi

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Spor Bilimleri Fakültesinde “Sporda Çocuk Koruma Eğitimi” konulu gelişim semineri düzenlendi. Yüz yüze ve uzaktan eğitim metodu uygulanarak gerçekleştirilen etkinlikte; Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Mustafa Yaşar Şahin, Doç. Dr. Ayfer Sayın, Araş. Gör. Dr. Özgün Parasız, Araş. Gör. Alperen Halıcı ile Yozgat Bozok Üniversitesinden Öğr. Gör. Mehmet İnan konuşmacı oldu.

Gelişim seminerinde; Türkiye’de Çocuk Koruma ve Yasal Gerçekler, Uluslararası Boyutu ile Sporda Çocuk Koruma, Sporda Çocuk Koruma Kulüp Eylem Planı, Çocuk Hakları ve Sporda Hak Temelli Yaklaşım, Sporda Çocuk Korumada Gelişimin Önemi, Sporda Çocuk İstismarı Türleri ile Antrenör Doğru Davranış Kodları başlıklarında sunumlar gerçekleştirildi. Gelişim seminerine; BAÜN Spor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Soyer ve akademik personel ile BAÜN Spor Kulübü bünyesinde görev alacak olan tüm antrenör, öğretmen ve ilgili personel katıldı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü ve BAÜN Spor Kulübü Başkanı olan Prof. Dr. İlter Kuş da etkinliğe katılım göstererek, katılımcılara “Sporda Çocuk Koruma Eğitim Sertifikası” takdim etti. Etkinliğe destek verenlere ve katılım gösterenlere teşekkür eden Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, Balıkesir Üniversitesi Spor Kulübü Yaz Okulu etkinliklerinde görev alacak olan kulüp personeline de başarılar diledi.