Spor
Giriş Tarihi : 19-06-2021 12:49   Güncelleme : 19-06-2021 12:49

BALIKESİR’DE YÜZME BİLMEYEN KALMASIN…

Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Türkiye’nin dört bir yanına inşa ettiği portatif yüzme havuzları ile çocuklara ve gençlere yüzme imkânı sunarken, 81 ilde “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi devam ediyor

BALIKESİR’DE YÜZME BİLMEYEN KALMASIN…

Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Türkiye’nin dört bir yanına inşa ettiği portatif yüzme havuzları ile çocuklara ve gençlere yüzme imkânı sunarken, 81 ilde “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi devam ediyor.
Bakanlığımız tarafından “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında portatif yüzme havuzlar Altıeylül Sultan Alparslan Kültür Merkezi yanındaki alana ve Karesi Millet Bahçesine kuruldu. Kurulan portatif yüzme havuzlarıyla çocuklar ve gençler ücretsiz ve uzman eğitmenler eşliğinde yüzme öğrenecek. Öğrenciler tarafından geçtiğimiz yaz sezonunda da oldukça ilgi gören projede, özellikle de gelişim çağındaki çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek olan yüzme öğretilerek sağlıklı bir neslin yetiştirilmesi hedefleniyor.
Yürütülen proje kapsamında kurulan portatif havuzlarda, İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ile birlikte yüzme eğitimi alan çocukların çalışmalarını takip ettiler.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Sayın Bakanımızın başlatmış olduğu ve özel olarak ilgilendiği Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de yüzme seferberliği başlatmış durumdayız. Geçen yıldan itibaren şehrimize kurduğumuz portatif havuzlar ve diğer kurumlara ait tesislerde projemiz yoğun katılımlarla devam ediyor. İlgiden çok memnun olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Havuzlarımızda sporu tabana yaymak, yüzme branşını öğretmek ve yetenekli yüzücüleri keşfetmek istiyoruz. Altıeylül İlçesinde Sultan Alparslan Kültür Merkezimizin önüne kurduğumuz havuzun kurulumuna verdiği destek ve diğer çalışmalarımıza katkıları dolayısıyla, Belediye Başkanımız Sayın Hasan Avcı’ya teşekkür ederim” dedi.
Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, geçen sene İsmail Akçay Parkında bu sene ise Sultan Alparslan Kültür Merkezinde Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında birlikte başlattığımız yüzme branşını yeni açılacak havuzlarımızda da sürdürmeye devam edeceğiz. Gençlik ve Spor Bakanlığının sportif ve kültürel faaliyetlerde Belediyemize vermiş oldukları destek dolayısıyla başta Sayın Bakanımız olmak üzere, İl Müdürümüze ve çalışanlarına teşekkür etti.
Yüzme kursunun sonunda, katılan kursiyerlere bone ve tişört dağıtımı yapıldı.