Spor
Giriş Tarihi : 04-08-2021 21:12   Güncelleme : 04-08-2021 21:12

BALIKESİR’İN GURURU YASEMİN ADAR

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 10

BALIKESİR’İN GURURU YASEMİN ADAR

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 10. gününde milli güreşçi Yasemin Adar, bronz madalya kazandı. Makuhari Messe’deki 76 kilo bronz madalya mücadelesinde Yasemin, Kazak Aiperi Medet Kyzy ile karşı karşıya geldi. Milli güreşçi Adar, bir dakika 24 saniyede rakibini tuşla yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. Yasemin, kadınlarda Türkiye’ye güreşte ilk madalyayı getiren sporcu olarak tarihe geçti.
Kırgız rakibini yendiği 76 kilo bronz madalya mücadelesi sonrası açıklamada bulunan Yasemin, “Her zaman ilkleri yaşatan bir kadın olduğum için çok mutlu ve gururluyum. Ülkemiz zor durumdan geçiyor. Yangın haberleri çok üzücü. Şu an hem sevinç hem de burukluk yaşıyorum. Bir umut olabiliyorsak ne mutlu bize. Bundan sonrasında da 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda yer almak istiyorum. İnşallah oradaki hedefim altın olur.” ifadelerini kullandı.
Yasemin Adar’ın başarısı ile büyük gurur duyduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Ülke olarak sıkıntılı zamanımızda olimpiyatlardan gelen başarılı sonuçlar yüreğimize su serpti. Gururumuz Yasemin’in mücadelesi ve madalya azmi ile çok gururlandım. Yasemin’e bu duyguları yaşattığı için teşekkür ediyorum. Hedefimiz, onlarca Yaseminler yetiştirip, kadın güreşini zirveye çıkarmak” dedi.