Siyaset
Giriş Tarihi : 04-08-2021 02:38   Güncelleme : 04-08-2021 02:38

EKREM BAŞARAN: “YEŞİL VATANI YENİDEN YEŞERTECEĞİZ”

Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı, her ay yaptığı aylık mutaat İlçe Başkanları toplantısını Balıkesir Öğretmen Evi’nde gerçekleştirdi

EKREM BAŞARAN: “YEŞİL VATANI YENİDEN YEŞERTECEĞİZ”

Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı, her ay yaptığı aylık mutaat İlçe Başkanları toplantısını Balıkesir Öğretmen Evi’nde gerçekleştirdi.

 

EKREM BAŞARAN:

“YEŞİL VATANI YENİDEN YEŞERTECEĞİZ”

 

Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı’nın düzenlediği Ak Parti İlçe Başkanları toplantısında, Ak Parti İl Yürütüme Kurulu Üyeleri ve İlçe Koordinatörleri hazır bulundu. Her ay düzenli olarak yapılan İlçe Başkanları toplantısında, Ak Parti İlçe Başkanları’nın yapılacak parti çalışmalarında neler yapılacağı, saha çalışmasında elde edilen sonuçlar, istekler, talepler, öneriler ve izlenmesi gereken yöntemler konusunda görüşleri alınarak ve istişaresi yapılarak koordineli saha çalışmasının yöntemleri belirleniyor.

 

“BİZİM CİĞERLERİMİZ YANIYOR, ONLAR SİYASET YAPIYOR”

Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, toplantının açılış konuşmasında son günlerde ülkemizde yaşanan Orman yangınlarına değindi. Türk Milleti olarak ciğerlerimizin, canımızın yandığını, birilerininde bu felaketten faydalanmak için siyaset yaptığını belirten Başkan Başaran, “Devlet olarak tüm kurum ve kuruluşlarıyla yangının söndürülmesi için yoğun bir çalışma gösteriyoruz.

Orman yangınları Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yakın takibi, Orman Bakanlığımız ile diğer bakanlarımızın yangın bölgelerinde gösterdikleri çaba, Yangın söndürme ekiplerimizin üstün gayretleri sonucu 98 noktadaki yangınlar kontrol altına alındı. Buradan yangınlarda hayatlarını kaybeden, şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim inşallah daha büyük sıkıntılar yaşatmadan, ciğerimizi, canımızı yakan ormanlarımızı söndürmeyi nasip etsin.

 

“1 AĞACI KAYBETTİYSEK 1000 FİDAN DİKECEĞİZ”

81 ilde Ak Parti Teşkilatları olarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin ifade ettikleri gibi 1 ağacı kaybetmişsek 1000 fidan dikmek bizim boynumuzun borcudur. Yeşil Vatanımıza karşı sorumluluğumuz, yanan bölgelerimizi tekrar ağaçlandırmak ve fidanları dikmek olacaktır. Yeşil Vatanı yeniden yeşerteceğiz. Bu konuda Ak Parti İl Başkanlığı ve İlçe Teşkilatları olarak geleceğe sözümüz var ve üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız inşallah.

İl Yürütme Kurulumuzun, İlçe Koordinatörlerimizin ve İlçe Başkanlarımızın her ay yaptığımız mutaat “İlçe Başkanları Toplantısı”na gösterdiğiniz ilgi ve samimiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Bizler milletimiz için, vatanımız için, devletimiz için, partimiz için, en önemlisi de kendi sorumluluğumuz için burada toplandık. Acaba neyi daha güzel, daha etkili yaparsak bu memlekete, bu vatana hizmet ederiz. Bu memleketin idaresinde aynı fikirde olan insanlarımızla birlikte Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı nasıl destekleriz, yükünü nasıl alırız diye düşündüğümüz için, bu konuda bir sorumluluk hissettiğimiz için buradayız. Rabbim bu gayretlerimizi inşallah hem bu dünya da hem de öbür dünyada ahiret hesabımıza, mizanımıza koysun” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanları toplantısında; Balıkesir’de ve İlçelerde yapılacak çalışmalar değerlendirilirken, teşkilatın vatandaşla buluşmasında ve dinlenmesinde izlenecek yöntemler ele alındı. Ayrıca, Ak Parti Milletvekillerinin İlçe ziyaretlerinde, vatandaşla buluşmanın önemine vurgu yapıldı. Yaklaşık 4 saat süren toplantı bir ay sonra tekrar buluşmak üzere temennisiyle tamamlandı.

.