Spor
Giriş Tarihi : 21-08-2021 05:58   Güncelleme : 21-08-2021 05:58

GÖNÜLLÜ GENÇLERDEN AŞURE İKRAMI

Muharrem ayı nedeniyle Balıkesir Birleşmiş Milletler 75

GÖNÜLLÜ GENÇLERDEN AŞURE İKRAMI

Muharrem ayı nedeniyle Balıkesir Birleşmiş Milletler 75. Yıl Gençlik Merkezimizde aşure hayrı yapıldı. Gençlik Merkezi’nde gönüllü gençler halka aşure ikramında bulundu.
Hicri yıla göre Muharrem ayının 10. Gününde kutlanan Aşure günü münasebetiyle gençlerin paylaşma ve yardımlaşma ruhuna katkı sağlamak amacıyla düzenlenen aşure günü etkinliğinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu da katılarak vatandaşlara ve gençlere aşure ikramında bulundu.
Bu tür günlerin birlik, beraberlik ve kardeşliğin sembolü olduğunu ifade eden İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Bereket ayı olan Muharrem ayında gençlerimizle beraber herkesin katkısının olduğu bir aşure programı yaptık. Böyle anlamlı programlarla gençlerimize değerlerini hatırlatmak ve yaşatmak istiyoruz. Muharrem ayı aynı zamanda bir matem ayıdır. Muharrem ayının 10. Günü Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin’in e beraberindekilerin şehit edildiği gündür. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, Muharrem ayının İslâm alemine, ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Etkinlik duaların okunmasıyla sona erdi.