Spor
Giriş Tarihi : 05-09-2021 20:20   Güncelleme : 05-09-2021 20:20

İSMAİL AKÇAY 13. YOL KOŞUSU YAPILDI

Yarışı erkeklerde Etiyopyalı Fetemene Alemu Regasa birinci olarak tamamlarken, kadınlarda ise Derya Kunur ilk sırada bitiren isim oldu

İSMAİL AKÇAY 13. YOL KOŞUSU YAPILDI

Yarışı erkeklerde Etiyopyalı Fetemene Alemu Regasa birinci olarak tamamlarken, kadınlarda ise Derya Kunur ilk sırada bitiren isim oldu. 1968 Olimpiyatları’nın maraton dördüncüsü İsmail Akçay adına bu yıl 13.sü gerçekleştirilen yol koşusu, Atatürk Stadı’nda yapıldı. Balıkesir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12.5 kilometrelik yol koşusuna bu yıl 250 atlet katıldı. 
Yarışların sonunda dereceye giren atletlere ödüllerini adına yarışma düzenlenen milli atlet İsmail Akçay’ın yanı sıra, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Halil Akkaş verdi. Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen İsmail Akçay Yol Koşusu’nda erkeklerde Etiyopyalı Fetemene Alemu Regasa birinci olurken, Sebih Bahar ikinci, Devrim Kazan da üçüncülük elde etti. Yarışmada kadınlar kategorisinde Derya Kunur birinci, Sabriye Güzelyurt ikinci, Ezgi Kaya ise üçüncü sırada yer aldı. Yarışmada ilk 6’ya girenlere madalyanın yanı sıra para ödülü verilirken, yarışmaya katılanların tamamına katılım belgesi takdim edildi. 
Yarışmada dereceye giren sporculara ödüllerini takdim eden Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, “Geleneksel 13. İsmail Akçay Yol koşusunda yarışan atletlerimizi kutluyor, organizasyonda emeği geçen tüm ekibe teşekkür ediyorum” dedi.