Spor
Giriş Tarihi : 01-07-2021 02:22   Güncelleme : 01-07-2021 02:22

KARESİ MİLLET BAHÇESİ’NDE YÜZÜYOR…

ve Spor Bakanlığımız, Türkiye’nin dört bir yanına inşa ettiği portatif yüzme havuzları ile çocuklara ve gençlere yüzme imkânı sunarken, 81 ilde “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi devam ediyor

KARESİ MİLLET BAHÇESİ’NDE YÜZÜYOR…

ve Spor Bakanlığımız, Türkiye’nin dört bir yanına inşa ettiği portatif yüzme havuzları ile çocuklara ve gençlere yüzme imkânı sunarken, 81 ilde “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi devam ediyor.
“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Karesi Millet Bahçesine kurulan portatif yüzme havuzlarında çocuklara ve gençlere yönelik olarak yüzme kursu verilmeye başlandı. Bu kapsamda; denize, havuza gidemeyen binlerce çocuk yaz aylarında kurulan portatif havuzlarda gözetmenler ve cankurtaranlar eşliğinde binlerce çocuk havuz ile tanışıyor.
Yürütülen proje kapsamında kurulan portatif havuzlarda, İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ile birlikte yüzme eğitimi alan çocukların çalışmalarını izlediler. 
Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yüzme seferberliği başlatıldığı söyledi. Yüzme Bilmeyen Kalmasın sloganıyla başlatılan projenin önemine değinen Arıcıoğlu, “Geçen yıldan itibaren şehrimizde kurduğumuz portatif havuzlar ve diğer kurumlara ait tesislerde projemiz yoğun katılımlarla devam ediyor. İlgiden dolayı çok memnun olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Havuzlarımızda sporu tabana yaymak, yüzme branşını öğretmek ve yetenekli yüzücüleri keşfetmek istiyoruz. Karesi Millet Bahçesi’nde kurduğumuz havuzun kurulumuna verdiği destek ve diğer çalışmalarımıza katkılarından dolayı, Belediye Başkanımız Dinçer Orkan’a teşekkür ediyorum” dedi. 
Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Millet Bahçemizdeki bu alanı basketbol sahası olarak planlamıştık ama Gençlik ve Spor İl Müdürümüzün güzel önerisi ile burasını şuan açık yüzme havuzu haline getirdik.  Şuan 450’ye yakın çocuk burada yüzme öğreniyor. Daha yüzlerce çocuğumuz daha yüzme öğrenecek. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle koordineli çalışmamız sonucunda kurulan portatif yüzme havuzunu Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Adem Özalp ile ziyaret ettik. Gençlerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ediyor, bu güzel proje için Sayın Cumhurbaşkanımız, Gençlik ve Spor Bakanımız ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Karesi’de böyle güzel bir projeye imza attığımız için bizler de çok mutluyuz” diye konuştu.
Ziyarette katılan kursiyerlere bone ve tişört dağıtımı yapıldı.