Siyaset
Giriş Tarihi : 06-07-2021 18:35   Güncelleme : 06-07-2021 18:35

MİLLETVEKİLİ UYGUR, GENÇLERİN YANINDA…

“GENÇLERİMİZE HER TÜRLÜ İMKANI SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ” AK Parti Balıkesir Milletvekili, MKYK Üyesi, TBMM Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi veKEFEK Komisyonu Üyesi Av

MİLLETVEKİLİ UYGUR, GENÇLERİN YANINDA…

“GENÇLERİMİZE HER TÜRLÜ İMKANI SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti Balıkesir Milletvekili, MKYK Üyesi, TBMM Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi veKEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur’un saha çalışmaları hız kesmeden devamediyor.

Ziyaretlerine Karesi Millet Bahçesinde Bulunan Yüzme havuzu ve Şehit Turgut Solak SporSalonu Ziyaretleri ile başlayan Milletvekili Uygur sporcu gençlerle sohbet edip AK Partiolarak spora verdikleri destekten bahsetti ve “Yüzme, güreş, judo ve karate ile ilgilenenkızlarımızla, gençlerimizle ve hocalarıyla bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum.Çalışmalarımızın odağında yarınlarımız olan gençlerimiz var, sporcularımız var. Onlara hertürlü imkânı sağlamak için çalışıyoruz.” dedi.

Sonrasında Birleşmiş Milletler desteğiyle kurulan Balıkesir BM 75. Yıl Gençlik Merkezi’niziyaret edip çalışmaları hakkında Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü LokmanArıcıoğlu’ndan bilgi alan Uygur; “Ülkemizin Uluslararası gençlik çalışmalarındaki varlığınıdaha da güçlendirecek olan Merkezimizde gençlerimizle birlikteyiz. Onların enerjisi, heyecanıve yeni şeyler öğrenme istekleri hepimizin enerjisini artırıyor, bizlere güç veriyor. Bizler demesleki eğitimlere katılıp, beceriler elde eden gençlerimizin yarınlara daha donanımlıhazırlanmaları için çalışıyoruz.” dedi.

Milletvekili UYGUR Altıeylül Bahçelievler Mahallesinde kadın Kolları Başkanı MeralCengiz ve Kadın Kolları Yönetimiyle beraber ev ve işyeri ziyaretleri yaptı.Balıkesir OSB’de Neşe Fabrikası Kreşinin İlave hizmet binası açılışını yapıp çocuklarınmezuniyet törenine katılan Uygur, bütün çocuklarla tek tek ilgilenip onlarla oyunlar oynadı.Balıkesir OSB’de BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezini ziyaret eden MilletvekiliUygur, MESTEM kursları ile ilgili BALOSB Bölge Müdürü Mesut Eray’dan bilgi aldı.

Ziyareti ile ilgili olarak Uygur; “Mesleki eğitim memleket meselesidir. Ülkemizin gelişimindelokomotif görevi gören Sanayi, Üretim ve Teknoloji sektörlerinde nitelikli işgücü yetiştirenmesleki eğitimin desteklenmesi ülkemizin kalkınması açısından çok önemli. İŞKUR desteğiile son teknoloji ile donatılmış MESTEM’de nitelikli personel yetiştirilmek üzere açılankurslarda eğitim gören personelin OSB deki fabrikalarda istihdam edilecek olması mutlulukverici. İSTİHDAM konusu şehrimizin birinci önceliğidir.” dedi