Spor
Giriş Tarihi : 04-09-2021 02:04   Güncelleme : 04-09-2021 02:04

PORTATİF HAVUZLARDA YÜZME ÖĞRENEN ÇOCUKLAR MADALYALARINA KAVUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın öncülüğünde “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Karesi ve Altıeylül Belediyeleri ortaklığında 3 ay süren eğitimlerle binlerce çocuk projeden yararlandı

PORTATİF HAVUZLARDA YÜZME ÖĞRENEN ÇOCUKLAR MADALYALARINA KAVUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın öncülüğünde “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Karesi ve Altıeylül Belediyeleri ortaklığında 3 ay süren eğitimlerle binlerce çocuk projeden yararlandı. Karesi Millet Bahçesi ve Altıeylül Sultan Alparslan Kültür Merkezi’nin bahçesine kurulan portatif havuzlarda engelli çocuk ve gençlere de yüzme eğitimi verildi. Ücretsiz bir şekilde uzman eğitmenler gözetiminde çocuklar hem yüzme öğreniyor hem de güzel vakit geçiriyorlar. 
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye’nin dört bir yanına inşa ettiği portatif yüzme havuzları ile çocuklara ve gençlere yüzme imkanı sunarken Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yürüttükleri “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında bu yıl hedefin 1,5 milyon kişiye yüzme öğretmek olduğunu belirtmişti. Bu kapsamda yoğun katılımla gerçekleştirilen Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi kapsamında iki ilçemizde kurulan portatif havuzlarda eğitim alan çocuklar üç aylık eğitimin ardından İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı tarafından madalya ve katılım belgeleri takdim edildi. Ödül töreninde düzenlenen çeşitli spor etkinliklerini içeren şenliklerde kurulan parkurlarda çocuklar antrenörler eşliğinde spor yaparak mini yarışmalarla doyasıya eğlendiler. Bu sevinçlerine ortak olan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu da çocukların bu heyecanına ortak oldu.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, ‘Sayın Bakanımızın çok önemseyerek hayata geçirdiği bu projede ülke bazında portatif havuz sayısı ve eğitim alan öğrenci sayısı artarak devam ediyor. Çocuklarımızın gösterdiği bu yoğun ilgiden dolayı, yüzmeye olan erişimi artırarak yeni sporcular yetişmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Sporun tabana yayılması için erişebilir olması gerekiyor ve bizler de bu bilinçle çalışıyoruz. Karesi ve Karesi Belediyeleri ile işbirliği içerisinde yürüttüğümüz bu çalışmalarda desteklerinden dolayı Başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.