Spor
Giriş Tarihi : 17-06-2021 13:44   Güncelleme : 17-06-2021 13:44

SPORDA KARNE HEYECANI

Bakanlığımızın Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında, değerlendirmeleri tamamlanan 2017-2018 grubu öğrencilerine yönelik “Sporcu Karnesi Dağıtım Programı” 50

SPORDA KARNE HEYECANI

Bakanlığımızın Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında, değerlendirmeleri tamamlanan 2017-2018 grubu öğrencilerine yönelik “Sporcu Karnesi Dağıtım Programı” 50. Yıl Parkı’nda gerçekleştirildi.
İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, kurumların yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen programa, 2017-2018 grubu öğrenciler velileriyle katılım sağladı. 
Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu;Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı hakkında genel bir bilgilendirme yaparak, Balıkesir genelindeki istatistiki bilgileri katılımcılarla paylaştı. Programda uygulanan testlerin, tamamen öğrencilerin spor dalları açısından yatkınlık düzeylerinin ölçülmesi amacıyla, ülkemizin spor haritasını çıkartmaya yardımcı olduğunu, her eğitim öğretim döneminde 3. sınıf öğrencilerine yönelik olarak uygulamanın devam ettiğini belirterek, velilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Başarılı olan sporcularımız Bakanlığımız tarafından belirlenen program doğrultusunda bilimsel çalışmalar ışığında devam edeceğini, gelecekte milli takımlarda, Olimpiyatlarda bu çocuklarımızın bizleri temsil edeceğine inandığını söyledi. Eğitimlerini de çok önemsedikleri yine Sayın Bakanımızın hayata geçirdiği % 100 Eğitim bursu olanağı ile özel okullarda başarıları ve taleplerine göre eğitimlerini sürdürebileceklerini belirtti. Proje Ortağımız Milli Eğitim Müdürlüğü’ne destekleri için teşekkür etti.
Ardından yapılan tören ile, “Sporcu Karneleri” organizasyona katılan protokol üyeleri tarafından öğrencilere takdim edildi. “Sporcu Karneleri” ile veliler, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından, öğrencilerin yönlendirilmesi uygun görülen spor dallarıyla tanışma imkânı buldular. İl Müdürlüğümüz bünyesinde görevli antrenörler ile İl Spor Dalı Temsilcilikleri tarafından kurulan stantlarda, tüm katılımcılara ilgili spor dallarında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktarımı yapıldı. Çektirilen hatıra fotoğrafı ve stantların gezilmesiyle program sona erdi.