Siyaset
Giriş Tarihi : 12-08-2021 20:05   Güncelleme : 12-08-2021 20:05

TÜRKİYE’Yİ DOYURAN ŞEHİRE TARIM VE HAYVANCILIK LİSESİ ÇOK YAKIŞTI

DAHA GÜZEL BİR SAVAŞTEPE, DAHA GÜZEL BİR BALIKESİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

TÜRKİYE’Yİ DOYURAN ŞEHİRE TARIM VE HAYVANCILIK LİSESİ ÇOK YAKIŞTI

DAHA GÜZEL BİR SAVAŞTEPE, DAHA GÜZEL BİR BALIKESİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ.

AK Parti Balıkesir Milletvekili, MKYK Üyesi, TBMM Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEKKomisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, Savaştepe’de ziyaretlerde bulundu.

Savaştepe Tıbbiyeli Hikmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden ve okulmüdüründen yapılan çalışmalardaki son durumla ilgili bilgi alan Milletvekili Uygur ziyaretiyleilgili olarak “Girişimlerimiz neticesinde Tıbbiyeli Hikmet Mesleki ve Teknik Anadolu LisemizMilli Eğitim Bakanlığımızın onayıyla Tarım ve Hayvan Yetiştiriciliği Lisesi ve AR-GE Merkeziolarak kuruldu ve proje okul kapsamına alındı. Altyapısı güçlendirilmiş ürünlerin üretilmesi,bu ürünlerin marka-patent ve tasarımlarının tescil edilerek üretim kapasitelerinin artırılması,uygulamalı eğitimler yaptırılarak donanımlı insan kaynağının yetiştirilmesi amacıyla öğrenciyetiştirilecek olan ve Türkiye’de alanında beş okuldan biri olan Lisemiz bu yıl öğrenci almayabaşlayacak. 300 dönüm üzerine kurulu okulumuzda öğrenciler teori ve pratiği bir aradaöğrenecek. Bu yıl Tarım bölümü için 30 kişilik kontenjan açıldı ve öğrencilerimiz LGS Puanınagöre kayıt yaptırmaya başladı. Hazırlık okuyarak eğitime başlayacak olan öğrencilerimize 9.ve 10. Sınıfta alan dersleri verilecek 11.sınıfta da dal seçerek seçtikleri dalda eğitim alacaklar.Gelecek yıl da hayvancılık için öğrenci alımına başlanacak inşallah. Türkiye’yi doyuran şehireTarım ve Hayvancılık Lisesi çok yakıştı. Türkiye’yi doyuran şehir Balıkesir’imiz için çalışıyoruz.”dedi.

GÖNÜL SEFERBERLİĞİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ.

AK Parti Savaştepe İlçe Başkanlığını, Savaştepe Belediyesini ziyaret eden Milletvekili Uygur,bir sünnet cemiyetine, bir de asker uğurlamaya katıldı. Karacalar, Cumhuriyet ve Yunakderemahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyaretleri ile ilgili olarak Uygur, “Şehrimizdeherkesin gönlünü kazanmak ve orada kalıcı hale gelmek için canla başla çalışıyoruz, gönülseferberliğimizi sürdürüyoruz. Sıkılmadık el, dokunulmadık gönül bırakmıyoruz.” dedi.