Siyaset
Giriş Tarihi : 14-06-2021 15:07   Güncelleme : 14-06-2021 15:07

ULAŞTIRMA ve ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU BALIKESİR’DE: AYVALIK’A MODERN BALIKÇI BARINAKLARI YAPILACAK

Balıkesir’de bir dizi ziyaretlerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde atılan adımların, birilerini rahatsız ettiğini söyledi

ULAŞTIRMA ve ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU BALIKESİR’DE: AYVALIK’A MODERN BALIKÇI BARINAKLARI YAPILACAK

Balıkesir’de bir dizi ziyaretlerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde atılan adımların, birilerini rahatsız ettiğini söyledi. Bakan Karaismailoğlu, “Ülkemizin bütünsel kalkınmasını sağlayacak her adım, durdurulmak isteniyor maalesef birileri tarafından. Attığımız her adımda, karşımızda ‘istemezük’ diyenler var maalesef” dedi.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki programının ardından il merkezine gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cuma Namazını Zağnos Paşa Camiinde kılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Balıkesir Valiliğini ziyaret ederek Vali Hasan Şıldak’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bakan Karaismailoğlu, Valilik ziyaretinin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile bir süre görüşerek, istişarelerde bulundu.

Ak Parti İl Başkanlığı’na ziyareti öncesi Balıkesir’deki esnaflara hayırlı işler temennisinde bulunan Bakan Karaismailoğlu, Balıkesir İl Başkanlığı’nda İl Başkanı Ekrem Başaran ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından çiçeklerle karşılandı.

 

EKREM BAŞARAN: CUMHURBAŞKANIMIZA VE

ULAŞTIRMA BAKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ…

 

Ak Parti Balıkesir İl Başkanılığı toplantı salonunda basın toplantısı düzenleyen Bakan Karaismailoğlu’dan önce konuşan Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Balıkesir ziyaretinden dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Partimizin 19 yıldır Balıkesir’e yaptığı yatırımların en önemlisi ulaşım. Hükümetimizin yaptığı yatırımlar neticesinde Balıkesir’imizin ulaşım noktasında birçok hizmet hayata geçirildi. Balıkesir lojistik olarak önemli bir noktada bulunuyor. Bu nedenle ilimize yapılan ulaştırma yatırımları geleceğe daha güvenli bakmamızı sağlıyor. Balıkesirimize verdikleri önem ve değerden dolayı Cumhurbaşkanımıza ve Ulaştırma Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Yaparsa Ak Parti yapar. Durmak yok yola devam inşallah” dedi.

 

 

ULAŞTIRMA BAKANI KARAİSMAİLOĞLU:  TÜRKİYE, DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 EKONOMİSİNDEN BİRİ OLMA YOLUNDA HEDEFİNE EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

 

Bakan Karaismailoğlu, yaptığı açıklamada bakanlık olarak gerçekleştirilen proje bedellerine değindi. Türkiye’nin küresel bir güç haline geleceğini söyleyen Karaismailoğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde attığımız adımlar maalesef birilerini de rahatsız ediyor. Dün olduğu gibi yarın da hayata geçireceğimiz dünya çapındaki yatırımlarımız ile tek bir ülkümüz var, ülkemizi küresel bir güç haline getirebilmek.

İnşallah Bursa bağlantısını Ankara – İstanbul olarak sağlayacağız. İkinci aşamada da bu hattımızı Balıkesir’e uzatmak için proje çalışmalarımız devam ediyor. Arzumuz Balıkesir’i hızlı tren projesiyle tanıştırmaktır. İnşallah Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde akla hayale gelmeyen büyük projelere sahip olan ülkemiz Dünyanın en gelişmiş en büyük 10 ekonomilerden biri olma yoluna çok hızla devam ediyor. Biz yollarımızı geçtikleri ve ulaştıkları yerlerdeki hayatı canlandıran akarsu gibi görüyoruz. Yolun medeniyet olduğuna inanan kadrolar olarak milletimize hizmet, hedefimize tam yol ilerliyoruz.”

 

CUMHURBAŞKANIMIZIN LİDERLİĞİNDE ATILAN ADIMLAR BİRİLERİNİ RAHATSIZ EDİYOR…

 

Türkiye’nin 19 yıl öncesine göre gerçekleştirdiği atılıma hep birlikte şahit olunduğunu söyleyen Bakan Karaismailoğlu, ‘Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, attığımız adımlar maalesef birilerini de oldukça rahatsız ediyor. Dün olduğu gibi, yarın da hayata geçireceğimiz dünya çapındaki yatırımlarımız ile tek bir ülkümüz var; ‘Ülkemizi küresel bir güç haline getirmek” dedi.

 

‘İSTEMEZÜK’ DİYENLER VAR

 

Bu yoldaki en büyük adımlardan birini, Türkiye’nin süper lojistik merkez olma hedefinin oluşturduğunu açıklayan Bakan Karaismailoğlu, ‘Açılışını gururla yaptığımız Filyos Limanımızdan, İstanbul-İzmir Otoyolu’na, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne ve Marmaray’a kadar yaptığımız her proje, ülkemizin bütünsel kalkınmasını sağlayacak her adım, durdurulmak isteniyor maalesef birileri tarafından.

Oysa bunlar, teknik bilgi ve birikimle planlanan, kararlılıkla ve alın teriyle tamamlanarak halkımıza sunulan, değer katan hizmetler. Uluslararası lojistik bir mastır planı ürünü olarak projelerimizi bir bir devreye alıyoruz. Sizler de takip ettiğiniz gibi, her hafta dünya ölçeğinde çok büyük projeleri bir bir bitirip, memleketimizin hizmetine alıyoruz. Bundan sonrada bu projeler bitmeden, usanmadan devam edecek” diye konuştu.

 

‘HEDEF EN BÜYÜK 10 EKONOMİ ARASINA GİRMEK’

 

Türkiye’nin, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma yolunda, hedefine emin adımlarla devam ettiğini kaydeden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bölgenin ve ülkenin gelişimini, istihdamını, ekonomisini ve geleceğini garanti altına alan projelere devam edileceğini açıkladı.Bakan Karaismailoğlu, ‘Bildiğiniz gibi, sadece yeni ticaret yollarındaki hakimiyetimizi geliştirmeye değil, Türkiye’nin küresel aktörlerden biri olmasına da katkı sunacak Kanal İstanbul projemiz için de benzer sesler yükselmeye devam ediyor. Aslında bu sesler hiç kesilmedi. Ülkemizin gelişmesinin ve milli bağımsızlığının önünde bir set olmak istediler ama beceremediler.

Ne dün, ne bugün, ne de yarın. Bunu başaramayacaklar. İzin vermeyeceğiz hiçbirine. Bizler; halkımıza daha çok iş imkanı sunmak, ekonomimizi geliştirmek, gençlerimize pırıl pırıl bir gelecek sunabilmek için çalışmaya devam edeceğiz. Yeni Türkiye’nin geleceği için, 2053, 2071 vizyonlarını öngörerek hazırlanan dünya çapındaki projelerimizi hayata geçirmekten vazgeçmeyeceğiz” dedi.

 

‘İLK ÇEYREKTE BÜYÜME YÜZDE 7’

 

Devam eden pandemi sürecinde, Bakanlık olarak çalışmaları aynı hızla sürdürdüklerini anlatan Bakan Karaismailoğlu, neredeyse her hafta otoyollardan limanlara, demiryollarından kent içi raylı sistemlere ve havalimanlarındaki lojistik merkezlere kadar birçok önemli çalışmayı başlattıklarını ya da açılışını yaptıklarını söyledi. Bakan Karaismailoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:’Kovid-19 salgın sürecinin etkilerinin en fazla yaşandığı 2021 yılının ilk çeyreğinde, büyüme rakamının yüzde 7 olarak gerçekleşmesinin, devlet ve millet olarak başarımızın çok büyük bir göstergesidir. Ulaştırma ve altyapı yatırımlarımız, ülkemizin 2021 yılı yatırım programı içinde yüzde 31 ile en büyük payı oluşturmaktadır.

Yaptığımız ve devam eden projelerimizin toplam nihai yatırım miktarı 1 trilyon 555 milyar TL’ye ulaşılacak. 2003-2020 yılları arasında yatırımlarımızın gayri safi yurtiçi hasılaya 395 milyar dolarlık, üretime 837,7 milyar dolarlık etkisi söz konusu. Projelerimizle yıllık ortalama 1 milyon 20 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. 2003’ten bu yana ulaştırma ve haberleşme yatırımlarının sanayiye toplam katkısı 225 milyar dolar olarak gerçekleşti. Ülke genelindeki ulaşım ve iletişim yatırımlarımızdan ülkemizin önemli şehirlerinden olan Balıkesir de hak ettiği payı almaktadır, almaya da artarak devam edecektir. Hükümetlerimiz döneminde Balıkesir’in ulaşım ve erişim yatırımları için 17 milyar 37 milyon lirayı aşan harcama yaptık. Bizler, hükümet olarak, günübirlik kısır çekişmelerden uzak, şehrimiz ve ülkemizin hizmetinde 7 gün 24 saat çalışma esasına göre hareket ediyoruz. İnşallah Cumhurbaşkanımızın liderliğinde akla hayale gelmeyen büyük projelere sahip olan ülkemiz, dünyanın gelişmiş en büyük 10 ekonomisinden biri olma yolunda çok hızla devam ediyor.”.