Spor
Giriş Tarihi : 18-08-2021 01:49   Güncelleme : 18-08-2021 01:49

ÜNİVERSİTEYE GENÇ OFİS…

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Balıkesir Üniversitesi arasında Balıkesir Üniversitesine Genç Ofis açılması ile ilgili Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı

ÜNİVERSİTEYE GENÇ OFİS…

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Balıkesir Üniversitesi arasında Balıkesir Üniversitesine Genç Ofis açılması ile ilgili Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı. Rektörlük makamında İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu ve Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş tarafından imzalanan protokol ile eğitim, gönüllülük ve sportif faaliyetlerin düzenlenmesinde taraflar işbirliği içinde olacak.
Protokol çerçevesinde gençlerin, sporcuların, akademik ve idari personelin eğitim, kültür, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi; bağımlılıkla mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesinin yanı sıra gençlerin yükseköğrenim sürecinde almış oldukları eğitimle birlikte kişisel gelişimlerine katkı sağlanması yönünde iş birliğinin arttırılması ve desteklenmesi hedefleniyor.  Bu kapsamda Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Genç Ofis açılması planlanıyor.
Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş işbirliği protokolüne ilişkin yaptığı açıklamada, “Üniversite olarak her alanda şehrin bileşenleri ve ilgili kurumlarla yapılan iş birliği çalışmalarına verdikleri değere atıfta bulunurken, gerçekleştirilen yeni iş birliğinin de başta üniversite öğrencileri için olmak üzere hayırlı olması dileklerinde bulundu. Açılacak Genç Ofis ile öğrencilerimiz Bakanlığımızın faaliyetlerinden haberdar olacak ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağına inanıyorum. İşbirliği dolayısıyla İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.
Genç Ofis’in açılmasına yönelik imzalanan protokolde İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, “Gençlerimizin gerçekleştirilecek proje ve faaliyetlerinden yararlanabilmeleri için imzalarımızı attık. Gençlerimize yaptığımız yatırımlarla daha çok alanlar açmaya devam ediyoruz. Genç Ofis’in öğrencilerimiz için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Şehrimize önemli bir değeri, üniversitemizle bu projeyi yaparak hayata geçirmek bizim için çok önemli. Destekleri ve işbirlikleri dolayısıyla Sayın Rektörümüze ve ekibine teşekkür ediyorum. Güzel projelerde işbirliğinin devam edeceğini düşünüyorum. Protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.