Siyaset
Giriş Tarihi : 18-08-2021 01:49   Güncelleme : 18-08-2021 01:49

UYGUR, BİGADİÇ’DE DEVAM EDEN ÇALIŞMALARDA İNCELEMELER YAPTI.

AK Parti MKYK Üyesi, Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEK Komisyonu ÜyesiAv

UYGUR, BİGADİÇ’DE DEVAM EDEN ÇALIŞMALARDA İNCELEMELER YAPTI.

AK Parti MKYK Üyesi, Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEK Komisyonu ÜyesiAv. Belgin Uygur, Bigadiç’te bir dizi ziyarette bulundu. İlk durağı Bigadiç Belediyesi olan ve ilçededevam eden çalışmalar, yeni projeler ve düzenlemelerin son durumu hakkında Belediye Başkanıİsmail Avcu’ dan bilgi alan Uygur, ardından esnaf ziyareti yaptı, ilçe merkezinde yapılan çalışmalarıyerinde inceledi, Bigadiç Özkul İplik Fabrikasını ziyaret etti. Termal Uygulama Oteli’nin inşaatındaincelemelerde bulunan Uygur, Bigadiç Devlet Hastanesi Hidroterapi Merkezi ve FTR Ek HizmetBinasının İnşaatını, Hisarköy Termal Tesislerinde yapımı devam eden taş evleri Bigadiç BelediyeBaşkanı İsmail Avcu ve AK Parti İlçe Başkanı Neşet Akbıyık ile inceledi.

UYGULAMA OTELİNİN İNŞAATI YÜKSELİYOR

Milletvekili Uygur, Bigadiç’e kazandırdığı Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bağlı olarakyapılacak olan Termal Uygulama Oteli’nin inşaat alanında incelemelerde bulundu. Uygur “BelediyeBaşkanımız İsmail Avcu ve İlçe Başkanımız Neşet Akbıyık ile inşaat alanında incelemeler yaptık sondurum hakkında bilgi aldık. Otelimizin inşaatı yükseliyor. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in destekleriyle Türkiye’de ilk kez Bigadiç’imizde yapılan Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nebağlı Termal Uygulama Oteli hem Lisemizin mesleki uygulamalar konusunda daha da gelişmesinehem de bölgemize turizm açısından gelişmesine büyük katkı sağlayacak. Bu Termal Uygulama Otelisayesinde öğrencilerimize mesleki yeterlilik kazandırılarak hem Bigadiç’te hem de çevre ilçelerimizdebulunan termal turizm tesislerinde istihdamları sağlanarak, aranan vasıflı personel ihtiyacı dakarşılanmış olacak. 10 bin metrekare alan içerisinde son derece kapsamlı bir Otel olacak. İçerisindekongre amaçlı salonlar, termal alanlar, sosyal tesisler, termal ve yarı olimpik yüzme havuzubulunacak. Termal Uygulama Oteli’nin, Sağlık ve Termal Turizm hizmeti yanında Kongre Turizmihizmeti de verecek olması ilimize büyük bir değer katacak. Termal Uygulama Oteli’nin yapılmasıhususunda emeklerimizin karşılığını almaktan ve böyle bir projenin Balıkesir’e kazandırılmasındanbüyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

UYGUR, YATIRIMLARI İNCELEDİ

Bigadiç Devlet Hastanesi Hidroterapi Merkezi ve FTR Ek Hizmet Binasının İnşaatındaİncelemelerde bulunan Milletvekili Uygur; “Tamamlandığında şehrimize ve bölgemize çok önemlisağlık hizmetlerinde bulunacak olan Merkez, termal su ve son teknoloji tıbbi aletlerle birçok hastalığaşifa kaynağı olacak” dedi.

Hisarköy Termal Tesislerine ilave olarak yapımı devam eden taş evlerde incelemelerde bulunanUygur, “Bigadiç’imizin şifalı sularından daha çok insanın faydalanmasını sağlayacak Hisarköy TermalTesislerine ilave olarak yapımı devam eden yöresel ve tarihi mimarimize uygun içerisinde şifalısularında bulunduğu taş evlerimiz bittiğinde çok güzel olacak inşallah” dedi.

UYGUR, BİGADİÇLİ ESNAF VE HEMŞEHRİLERİYLE SELAMLAŞTI

Milletvekili Uygur, Belediye Başkanı İsmail Avcu, Belediye yönetimi, AK Parti İlçe Başkanı NeşetAkbıyık ve ilçe teşkilatı ile esnafı dolaşarak hem esnafla hem hemşehrileriyle selamlaştı hayırlıbereketli işler diledi. Milletvekili Uygur; “Bigadiç’te esnafımızla, hemşehrilerimizle bir araya gelipsohbet ettik, Baba ocağımda beni sohbet, muhabbet ve sevgi ile karşılayan hemşehrilerime,esnafımıza sağlık, sıhhat ve hayırlı bereketli kazançlar diliyorum. hemşehrilerime Belediye Başkanımızİsmail Avcu ve İlçe Başkanımız Neşet Akbıyık’a ilçemizde yaptıkları güzel çalışmalardan dolayı ve bizinezaketle ağırladıkları için teşekkür ederim” dedi.