Spor
Giriş Tarihi : 01-09-2021 21:58   Güncelleme : 01-09-2021 21:58

ZAFER BAYRAMI RESEPSİYONUNA ŞAMPİYON SPORCULARIMIZLA KATILDIK

“Zafer Benimdir” diyebilen ve zafere ulaşan Şampiyon Sporcularımızla birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, Balıkesir Valiliği’nde düzenlenen resepsiyona katıldı

ZAFER BAYRAMI RESEPSİYONUNA ŞAMPİYON SPORCULARIMIZLA KATILDIK

“Zafer Benimdir” diyebilen ve zafere ulaşan Şampiyon Sporcularımızla birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, Balıkesir Valiliği’nde düzenlenen resepsiyona katıldı. Coşku ve heyecanla tüm gün boyunca devam eden programlarda Balıkesirlilerle bir araya gelen Vali Hasan Şıldak Balıkesir Valiliği bahçesinde yapılan resepsiyona katılan herkese teşekkür etti. 
Vali Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak, Avrupa ve Dünya Şampiyonluklarının ardından Tokyo Olimpiyat Oyunlarında bronz madalya kazanan Balıkesirli Milli Güreşçi Yasemin Adar ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda Türkiye 7.si olan Ahmet Bilican ile birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yılı anısına yapılan pastayı kesti. 
Resepsiyonda davetlilere hitap eden Vali Şıldak, “30 Ağustos Zafer Bayramı demek 1919 yılında Anadolu’nun bağrında yakılan meşalenin Balıkesir’de başlayan Kuvâ-yi Milliye hareketiyle ateşe dönüşmesi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde büyük bir alev topu olup, ülkede tek bir düşman kalmayıncaya kadar 9 Eylül’de İzmir’de Ege denizi’ne düşmanın dökülmesiyle, Cumhuriyete giden yolculukta önemli bir zafer demektir. Yıllar içinde Türk Milletinin büyük bir istek, bağımsızlık ve özgürlük arzusuyla devletine, toprağına sahip çıkma serüveninin en önemli duraklarından biri 30 Ağustos’tur. İşte biz de bu milletin bir ferdi olarak bu zaferi büyük bir coşkuyla yaşıyoruz. Damarlarımızdaki kanda bu asil duyguyu hissediyoruz, sizler de ailelerinizle birlikte burada olarak bu coşkuya güç verdiniz. Hepinize şükranlarımı sunuyorum. ” diye konuştu. 
Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Pakize Mutlu Aydemir, Mustafa Canbey, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sporcular, sanatçılar, itfaiye personeli, orman ve yangın personeli, sağlık personeli, emniyet ve jandarma personeli, şehit yakınları ve gaziler, engelli vatandaşlar koruyucu aileler ve vatandaşlar katıldı.